• Wkładka bezpiecznikowa fotowoltaika gPV 10X38 16A DC SILVER

Symbol: Wkładka bezpiecznikowa

Wkładka bezpiecznikowa fotowoltaika gPV 10X38 16A DC SILVER

8.36
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD (Pobranie) 49
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie email: sklep@sunvibe.pl

Zostaw telefon

Wkładki topikowe SILVER – to najwyższa jakość z pośród wkładek topikowych osiągnięta dzięki zastosowaniu podwyższonej ilości srebra (Ag).  Srebro jest przewodnikiem o najniższej oporności spośród metali, wynoszącej 0,0159 (10-6 Ω · m).  Opór miedzi to aż  0,0168 (10-6 Ω · m).

Dlatego wkładki topikowe SILVER to stabilniejsza praca i niższsza emisja ciepła.

 

Bezpiecznik topikowy, wkładka topikowa – rodzaj zabezpieczenia elektrycznego, w którym przez stopienie się jednego z jego elementów następuje przerwanie ciągłości obwodu elektrycznego.

W bezpieczniku topikowym przerwanie obwodu elektrycznego następuje po określonym dla danego natężenia prądu czasie jego przepływu.

Główną częścią bezpiecznika jest element topikowy wbudowany we wkładkę topikową. Topik jest przewodnikiem elektrycznym, który nagrzewa się w wyniku płynięcia przez niego prądu. Gdy zbyt duże natężenie prądu trwa dłuższy czas, to wówczas topik nagrzewa się do temperatury, w której się topi. W momencie przepalenia topika następuje zapalenie łuku elektrycznego, gdy wartość natężenia płynącego prądu spadnie do zera łuk gaśnie i prąd przestaje płynąć. Czas palenia się łuku zależy od rozłączanego napięcia, natężenia prądu oraz środowiska w którym się pali.

Im większe natężenie prądu, tym szybciej dochodzi do nagrzania i stopienia topika. Bezpieczniki cechują się charakterystyką czasowo-prądową odwrotną, co oznacza, że im większy jest prąd, tym mniej czasu potrzeba na jego zadziałanie.

Po jednorazowym zadziałaniu bezpiecznik ulega zniszczeniu i podlega wymianie na nowy.

Kategoria pracy g: zabezpieczenie pełnozakresowe.

Wkładki bezpiecznikowe, które przenoszą prądy ciągłe co najmniej do wartości prądu nominalnego obwodu, a prądy o mniejszej wartości zadziałania mogą wyłączyć do wartości nominalnego prądu wyłączania (zabezpieczenie przeciw przeciążeniu i zwarciu).


 

Dane techniczne:

wkładka cylindryczna topikowa 10×38, 16A 1000V DC

służy do zabezpieczania instalacji fotowoltaicznych oraz niskonapięciowych instalacji na prąd stały.

prąd znamionowy: 16A

napięcie znamionowe: 1000V DC

charakterystyka: zwłoczna

temperatura pracy: -40 ~+ 90 C

zgodna z normą IEC60269

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie