• Ogranicznik przepięć klasy B+C 4P 6kA Professional

Symbol: Ogranicznik przepięć

Ogranicznik przepięć klasy B+C 4P 6kA Professional

184.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD (Pobranie) 49
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie email: sklep@sunvibe.pl

Zostaw telefon

Modułowe ochronniki przepięć VCX-L1-B+C 6 kA zostały pozytywnie przebadane przez Biuro Badań ds. Jakości Stowarzyszenia Elektryków Polskich (BBJ SEP).

Dedykowane są do ochrony instalacji zasilających nN przed skutkami przepięć indukowanych i łączeniowych. Mogą być instalowane do sieci typu: TN-S, TN-C, IT.  Powinny być stosowane jako jednocześnie pierwszy i drugi stopień ochrony w tablicach piętrowych, podrozdzielniach. Ochronniki zamontowane winny być w miejscach wprowadzeń instalacji elektrycznej do budynku. Zapewniają kompletną ochronę instalacji elektrycznej oraz zasilanych z niej urządzeń elektrycznych przed działaniem części prądu piorunowego oraz innego rodzaju przepięciami. Redukują przepięcia i sprowadzają do ziemi prądy udarowe pochodzące od obu rodzajów przepięć – bezpośrednich oraz pośrednich. Zapewniają jednocześnie dwustopniowy poziom ochrony.  Stosowanie modułowych ochronników przepięć VCX-L1 B+C 4P 6kA nie wymaga używania dławików odsprzęgających. Zapewniają skuteczną ochronę komputerów, urządzeń RTV/AGD i itp. Wyposażone są w wizualny wskaźnik działania (zielony – ochrona, czerwony – brak ochrony). 


Opis techniczny:

Klasa ochrony: T1 T2

Wykonanie: warystorowe

Przyłącza max: 35mm2

Maksymalne napięcie pracy: Uc 275 V AC

Prąd próbny: In(8/20) 20 kA

Prąd max: Imax(8/20) 50 kA

Prąd impulsowy: Iimp(10/350) - 6kA

Napięciowy poziom ochrony: Up <1,5kV

Temperatura składowania: -30/+70°C

Temperatura otoczenia pracy: -30/+50°C

Klasa szczelności: IP 20

 

Posiada zintegrowane zabezpieczenie termiczne – nie wymaga dodatkowego dobezpieczenia termicznego (choć jest ono zawsze zalecane).

 

Modułowe ochronniki przepięć VCX-L1-B+C 6kA klasy T1 T2 są zgodne z odnośnymi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego:
LVD 2014/35/UE – Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do udostępniania na rynku sprzętu elektrycznego przewidzianego do stosowania w określonych granicach napięcia. Odwołania do odnośnych norm zharmonizowanych, które zastosowano, lub do innych specyfikacji technicznych, w odniesieniu do których deklarowana jest zgodność:

PN-EN 61643-11

Modułowe ochronniki przepięć VCX-L1-B+C 6kA klasy T1 T2 są zgodne z Dyrektywą ROHS 2015/863/EU

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie